026-32507051 021-44037884

فروش هیدرازین هیدرات (هیدرازین هیدرات 55 درصد)

نویسنده: کارشناس فروش

هیدرازین(Hydrazine) یک ترکیب شیمیایی با فرمول مولکولیN۲H۴ است. هیدرازین بیشتر در سوخت موشک و فراورده‌های تنباکوکاربرد دارد.برای نمونه فشرده سازی هیدرازین با یک کربونیل ساده مانند استون یک آذین می‌دهد. اگر این آذین دوباره با هیدرازین واکنش دهد هیدرازون به دست می‌آید :
۲ (CH۳)۲CO + N۲H۴→ ۲ H۲O + [(CH۳)۲C=N]۲
[(CH۳)۲C=N]۲+ N۲H۴→ ۲ (CH۳)۲C=NNH۲
در واکنش بالا «استون آذین» یک فراوردهٔ میانجی(حد واسط) بوده و واکنش تا به دست آمدن هیدرازون انجام می‌شود. مهار واکنش در گام نخست بشتر زمان‌ها شدنی نیست و برای فرآوری آلکیل هیدرازین بهتر است از کاهش فراورده سود جست. هیدرازین در بسیاری از فرایندهای شیمیایی به کار می‌رود که برای نمونه باره(مورد)های زیر را آورده‌ایم:
• ساخت اسپاندکس(گونه‌ای از کاموای پلاستیکی)از فیبرها
• برای کاتالیزواکنش های بسپارسازی(پلیمر کردن).
• باتری سوختی.
• لحیم کاری.
• گسترندهٔ واکنش زنجیری بسپارسازی اورتان.
• حذف اکسیژن در دیگ های بخار و جلوگیری از خوردگی لوله های دیگ بخار
همچنین شاید برای ساخت ترانزیستور پرده‌ای نازک که در نمایشگر کریستال مایع کاربرد دارند؛ کاربرد داشته باشد. نکات ایمنی هیدرازین بسیار زهرآگین است و هیدرازین بی آب بسیار ناپایدار می‌باشد.
هیدرازین یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیاییH_4 N_2
هیدرازین یک مایع بی رنگ و قابل اشتعال با بوی آمونیاک است.
هیدازین سمی است و بسیار ناپایدار است مگر اینکه در محلول به عنوان مثال ، هیدرات هیدرازین N_2 H_4.H_2O
از سال 2015 ، بازار جهانی هیدرازین هیدرات بالغ بر 350 میلیون دلار بوده است.
هیدرازین به طور عمده به عنوان یک عامل کف سازی در تهیه کفهای پلیمری مورد استفاده قرار می گیرد ، اما کاربردهای آن به عنوان پیشرو کاتالیزورهای پلیمریزاسیون ، داروسازی و آگروشیمیایی نیز می باشد.
در سال 2015 حدود دو میلیون تن هیدرازین هیدرات در مواد منفذ کننده کف مورد استفاده قرار گرفت. علاوه بر این ، از هیدرازین در سوخت های مختلف راکت و برای تهیه پیش سازهای گازی و همچنین در کیسه های هوا استفاده می شود. هیدرازین در هر دو چرخه بخار نیروگاههای برق هسته ای و معمولی به عنوان دستگاه کنترل اکسیژن برای کنترل غلظت اکسیژن محلول در تلاش برای کاهش خوردگی استفاده می شود.
هیدرازینها به گروهی از مواد آلی اطلاق می شوند که با جایگزینی یک یا چند اتم هیدروژن در هیدرازین توسط یک گروه آلی حاصل می شوند.
موارد استفاده:
تولیدکنندگان و پروانه های گاز
ترکیبات اختصاصی شامل آزدی کربن آمید و آزوبیسیسوبوتیرونیتریل ، که 100-200 میلی لیتر گاز در هر گرم از پیش ساز تولید می کنند. در یک کاربرد مرتبط ، سدیم آزید ، ماده تشکیل دهنده گاز در کیسه های هوا ، از طریق واکنش با سدیم نیتریت از هیدرازین تولید می شود.
هیدرازین همچنین به عنوان پیشرانهای وسایل نقلیه فضا از قبیل کاوشگر سحر ناسا Ceres و Vesta استفاده می شود ، و باعث کاهش غلظت اکسیژن محلول در داخل و کنترل pH آب مورد استفاده در دیگهای بزرگ صنعتی می شود. جت جنگنده F-16 ، شاتل فضایی ناسا و هواپیمای جاسوسی U-2 از هیدرازین برای سوخت رسانی به واحدهای برق اضطراری خود استفاده می کنند
هیدرازین از طرفی در دفع سموم آفات و در برخی داروها مورد استفاده قرار می گیرد ، به طور مثال فلوکونازول ، که با استفاده از هیدرازین سنتز می شود ، یک داروی ضد قارچ است.
هیدرازین پیش ماده چندین دارو و سموم دفع آفات است. اغلب این کاربردها شامل تبدیل هیدرازین به حلقه های هتروسیکلی مانند پیرازول ها و پیریدازین ها است.
نمونه هایی از مشتقات هیدرازین فعال زیستی تجاری عبارتند از: سفازولین ، ریزاتریپتان ، آناستروزول ، فلوکونازول ، metazachlor ، metamitron ، metribuzin ، paclobutrazol ، دیکلوبوترازول ، پروپیکونازول ، هیدرازین سولفات ، diimide، triadimefon،
ترکیبات هیدرازین می توانند در ترکیب با سایر مواد شیمیایی کشاورزی مانند حشره کشها ، میتسیدها ، نماتیدها ، قارچ کشها ، ضد ویروسها ، جذب کننده ها ، علف کش ها یا تنظیم کننده های رشد گیاه مؤثر باشند.