026-32507051 021-44037884

سیستم ایمنی هیدرازین

نویسنده: کارشناس شیمی

اطلاعات ایمنیSDS هیدرازین هیدرات در  سیستم جهاتی چگونه به کارکنان و شرکت ها منتقل شود؟

برنامه مکتوب ارتباط خطر
برچسب ها و هشدارها
برگه های اطلاعات ایمنی (SDS)
اطلاعات و آموزش
دربخش بعدی نگاهی دقیق‌تر به دو مورد از این روش‌ها (SDS و برچسب‌ها) و چگونگی تسهیل درک کارکنان و شرکت ها خواهیم داشت.
 
برگه اطلاعات ایمنی چیست؟
SDS همانند یک بروشور و بولتن مواد نوشته شده یا چاپی است که خطرات، درمان ها و سایر جزئیات هر ماده شیمیایی مورد استفاده در یک محل کار را توصیف می کند. قبل از GHS، کشورهای مختلف و ارگان‌های حاکم روش‌های مختلفی برای ایجاد برگه‌های داده مشابه داشتند که کمک چندانی به افزایش درک نکردند. GHS این فرآیند را با تعیین 16 بخش که هر SDS باید داشته باشد، استاندارد کرد:
 
شناسایی
شناسایی خطر
عناصر
اقدامات کمک های اولیه
اقدامات آتش نشانی
اقدامات رهاسازی تصادفی
حمل و نقل و انبار
کنترل قرار گرفتن در معرض و حفاظت شخصی
خواص فیزیکی و شیمیایی
پایداری و واکنش پذیری
اطلاعات سم شناسی
اطلاعات زیست محیطی
ملاحظات دفع
اطلاعات حمل و نقل
اطلاعات نظارتی
اطلاعات دیگر
در حالی که شرکت‌ها می‌توانند این موارد را به صورت آنلاین ذخیره کنند، توصیه ما این است که نسخه‌های فیزیکی را در دسترس داشته باشید.
 
درباره آن فکر کنید: هدف SDS هیدرازین هیدرات چیست؟ 
قطعاً این برای آموزش کارکنان ما است. اما امدادگران اورژانس نیز ممکن است به آنها نیاز داشته باشند. تصور این است که اگر خدای ناکرده کارمندی با مواد شیمیایی آغشته شود یا مواد شیمیایی بخورد یا مواد شیمیایی منفجر شود، می توانیم SDS را روی سینه او بگذاریم تا امدادگران اورژانس بدانند چگونه با او رفتار کنند.پس این اطلاعات لازمه تمامی اشخاصی است که مستقیم یا غیر مستقیم در تماس با مواد و یا افرادی که با این مواد در تماس هستند می باشد.
 
الزامات برچسب های روی مواد شیمایی چیست؟
GHS الزاماتی را برای برچسب های حمل و نقل و برچسب های داخلی فراهم می کند. هر دو نوع برچسب باید الزامات 1-5 زیر را رعایت کنند (شماره 6 برای برچسب های داخلی لازم نیست):
 
شناسه محصول
کلمه سیگنال (خطر یا هشدار)
اظهارات خطر
پیکتوگرام ها
اظهارات احتیاطی
نام، آدرس و شماره تلفن سازنده طرف مسئول
یکی از اجزای حیاتی برچسب، پیکتوگرام ها هستند که از نشانه های نوشتاری و بصری برای توصیف خطرات مرتبط با مواد شیمیایی استفاده می کنند.
 
پیکتوگرام های روی برچسب ها چیست؟
به عنوان بخشی از GHS، OSHA هشت پیکتوگرام را با هشدارهایی که سازندگان باید در صورت لزوم روی مواد شیمیایی قرار دهند، ترسیم می کند. 
در GHS، یک پیکتوگرام نهم نیز وجود دارد که به محیطی می پردازد که تحت صلاحیت OSHA نیست.) هر پیکتوگرام باید روی یک پس زمینه سفید با قاب قرمز تنظیم شود تا قابلیت درک بیشتر شود.
 
همانطور که در بالا ذکر شد، GHS بسیار پیچیده و درگیر است که در اینجا به طور کامل پوشش داده نمی شود. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سیستم هستید، توصیه می کنیم سند کامل را در وب سایت سازمان ملل بررسی کنید.
 
 
 

 

فروش هیدرازین هیدرات

 

جهت خرید هیدرازین هیدرات از شرکت صنعت گستر خورنگان ، عمده فروش مواد شیمیایی، با واحد فروش ما در ارتباط باشید تا از مشاوره قبل از خرید و پشتیبانی همکاران ما برخوردار شوید.

نمایش نظارت این مقاله 0

ثبت نظر شما
نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.