کرج عظیمیه گلستان ۲۱م، پلاک ۱۵ واحد ۹

09129534862

info@sgk-co.org

شرکت صنعت گستر خورنگان (سهامی خاص)

موارد استفاده هیدرازین هیدرات در صنعت غذا و کشاورزی

در صنعت کشاورزی با مواد شیمیایی مانند قارچ کش ها، حشره کش ها، علف کش ها و ضد ویروس ها مخلوط می شود و رشد گیاهان را بهبود می بخشد.

هیدرازین هیدرات ترکیبی معدنی است بدون رنگ و روغنی و با بویی مانند آمونیاک که به عنوان حلال و عامل کاهش دهنده ی سنتز در بسیاری از ترکیبات به کار می رود. این ماده ی معدنی از ترکیب دو اتم نیتروژن و چهار اتم هیدروژن به دست می آید. این ماده ی ناپایدار در دو گرید صنعتی و بهداشتی تولید می شود. هیدرازین هیدرات یک باز شیمیایی سمی است که 15 برابر از آمونیاک ضعیف تر است.

مصارف هیدرازین هیدرات

هیدرازین هیدرات کاربردهای بسیاری دارد از جمله:

 • در سوخت موشک و سوخت های ماهواره ایی از هیدرازین بدون آب به دلیل پایداری طولانی مدتی که دارد استفاده می شود.
 • در آبکاری الکترولس نیکل و استخراج پلوتونیوم از زباله های راکتور هسته ایی برای کاهش نمک و اکسیدهای فلزات به کار می رود.
 • در صنعت کشاورزی با مواد شیمیایی مانند قارچ کش ها، حشره کش ها، علف کش ها و ضد ویروس ها مخلوط می شود و رشد گیاهان را بهبود می بخشد.
 • این ماده ی شیمیایی در تولید مواد شیمیایی آلی و صنعت داروسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در دیگ های صنعتی باعث کنترل PH می شود.
 • در تولید سموم دفع آفات و قارچ ها به کار می رود.
 • در صنعت رنگسازی برای رنگ کردن پارچه و در صنعت نساجی استفاده می شود. هیدرازین هیدرات به عنوان یک افزودنی در تولید رنگ‌ها، عامل رنگ‌دهی و عامل اصلاح‌کننده سطح در صنعت رنگ و پوشش‌های صنعتی نیز استفاده می‌شود.
 • به عنوان یک عامل تثبیت کننده در عکسبرداری و فرآیندهای عکاسی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در داروسازی و پزشکی از این ماده در تولید داروهایی چون داروهای مخصوص بیماران دیابتی و داروهای آرام بخش استفاده می شود.
 • در تولید فوم های پلیمری به عنوان یک عامل پف ساز به وفور استفاده می شود.
 • در صنعت پلاستیک سازی در تولید پلیمریزاسیون استفاده می شود.
 • از دیگر کاربردهای این ماده ی شیمیایی این است که در سنتز مواد شیمایی کشاورزی به عنوان واسطه عمل می کند.
 • جهت کاهش خوردگی تجهیزات نیروگاهی به کار می رود.

طبق گزارش IndustryArc ، بازار جهانی کودهای شیمیایی در سال 2017،  حدود 125،897 میلیون دلار در طی سالهای 2018 تا 2023 تخمین زده شده است. هیدرازین هیدرات معمولاً از (نیتروژن ، فسفر و پتاسیم) ، نیترات پتاسیم ، سولفات آمونیوم ، تک قطبی تشکیل می دهد. فسفات ، دی پتاسیم فسفات و غیره که در آب محلول هستند.

 این کودها توسط کشاورزان و زراعتکاران برای به حداکثر رساندن عملکرد محصول ، مقابله با شرایط نامساعد برای رشد ، افزایش احتباس آب و بهبود کیفیت محصول استفاده می شود.

چشم انداز بازار هیدرازین هیدرات:

صادرات جهانی هیدرازین هیدرات در سال 2017 بالغ بر 50/45 میلیارد دلار بوده و انتظار می رود شاهد رشد قوی برای تأمین نیازهای غذایی روز افزون جمعیت باشد. رشد بزرگ جمعیت با شهرنشینی سریع شهرهای در حال توسعه ، صنعتی شدن در مقیاس بزرگ ، همراه با تقاضای بالای انرژی در ارتباط است. این امر به تبدیل مناطق جنگلی به مزارع زراعی زراعی منجر شده است ، در حالی که از طرف دیگر ، اراضی زراعی قبلاً به دلیل تغییرات جهانی آب و هوایی و روش های بهره برداری کشاورزی باروری خود را از دست داده اند. سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد   (FAO) پیش بینی کرده است که کشورهای در حال توسعه از جمله چین و هند برای تأمین نیازهای غذایی جمعیت رو به رشد خود تا سال 2030 به بیش از 120 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی نیاز دارند. برای حل این چالش بزرگ سازمان ملل، کودهای محلول در آب یک راه حل اساسی برای کمک به کشاورزان برای به حداکثر رساندن عملکرد پایدار ، تسریع بلوغ محصول در عین حفظ سلامت کلی گیاهان ، به رغم بیابان زدایی مزارع زراعی و تخریب کیفیت خاک است.

شرکت صنعت گستر خورنگان، فروش هیدرازین هیدرات 55 درصد