کرج عظیمیه گلستان ۲۱م، پلاک ۱۵ واحد ۹

09129534862

info@sgk-co.org

شرکت صنعت گستر خورنگان (سهامی خاص)

کاربرد هیدرازین هیدرات کجاست ؟

یکی از موادی که به عنوان حلال ترکیبات معدنی و عامل کاهش دهنده واکنش ها نقش زیادی دارد، هیدرازین هیدرات (Hydrazine hydrate) است. این ماده بی رنگ بویی شبیه به آمونیاک دارد و قابل اشتعال نیز هست.

هیدرازین هیدرات (HH) یک مایع بی رنگ ، بخور کننده و روغنی با بوی آمونیاک است.

HH به عنوان یک ماده کاهش دهنده ، یک دستگاه پاک کننده اکسیژن در تصفیه آب دیگ بخار استفاده می شود ، و به عنوان منبع دارویی – هیدرالازین یک داروی ضد توبولار و همچنین برای مواد شیمیایی کشاورزی و سایر مشتقات هیدرازین است.

Hydrazine برای اولین بار در طول جنگ جهانی دوم به عنوان سوخت موشکی برای Messerschmitt Me 163B (اولین هواپیمای جنگنده موشکی) مورد استفاده قرار گرفت ،تحت نام کد B-Stoff (هیدراتین هیدرات).

هیدرازین هیدرات چیست؟

از هیدرازین هیدرات برای تجزیه کاتالیزوری هیدروژن پراکسید استفاده می شود. از دیگر کاربردهای آن ترکیب شدن با متانول و استفاده به عنوان پیشران موتور موشک است.

فرمول شیمیایی هیدرازین هیدرات H6N2O است که نشان دهنده وجود هیدروژن و نیتروژن در آن می باشد. این ماده با خاصیت بازی، در حالت بی آب بسیار سمی است. از ویژگی های فنی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

•جرم مولکولی : ۳۲٫۰۴۶ گرم بر مول

•حلالیت در آب : در تمام حل کننده های قطبی آلی حل می شود.

•ویسکوزیته : ۰٫۳۲ cP در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد

•دمای ذوب : -۵۱٫۰۴ درجه سانتی گراد

•دمای جوش : ۱۲۰٫۱ درجه سانتی گراد

هیدرازین هیدرات به عنوان ماده اولیه برای مواد کفپلاستیکی استفاده می شود و 28٪ هیدرازین در تصفیه آب و pH مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات هیدرازین هیدرات :

نام انگلیسی Hydrazine hydrate
فرمول مولکولی N2H4 or H2N-NH2 or H2NNH2 or H4N2
شماره CAS 302-01-2
جرم مولکولی 32.046 g/mol
چگالی 1.01 g/mL
حلالیت در آب قابلیت حل‌شدن در حل‌کننده‌های قطبی آلی
دمای ذوب ۲°C (۲۷۵K)
دمای جوش ۱۱۴°C (۳۸۷ K)
گران‌روی(ویسکوزیته) 0.32 cP در20 °C
⭐قیمت هیدرازین هیدرات صنعتی تماس بگیرید

موارد کنترل هیدرازین هیدرات:

هیدرازین و مشتقات آن در ساخت مواد مؤثر برای داروهای ضد سرطان ، داروهای ضد افسردگی ، داروهای ضد قارچ ، ادرارآورها ، ضد اضطراب ، ضد آریتمیک ، ضد حساسیت ، ضد پارکینسون ، ضد خونریزی ، ضد سل ، ضد ویروس و ضد میگرن کاربرد دارد

مشتقات هیدرازین ممکن است در فرآیندهای پلیمریزاسیون رادیکال آزاد مورد استفاده قرار گیرد. همچنین

آزو که به طور عمده از هیدرازین هیدرات بدست می آیند مورد استفاده در واکنشهای پلیمریزاسیون برای شروع یا خاتمه روند پلیمریزاسیون یا کاهش محتوای مونومر باقیمانده. هیدراتین هیدراتین و هیدرازیدها می توانند به عنوان عوامل اتصال عرضی پلی اورتان و لاستیک استفاده شوند. ضمنا به عنوان عوامل کاهنده قدرتمند ، هیدرازین و نمکهای آن می توانند به عنوان دستگاه های محافظ اکسیژن برای آب دیگ و آب شیرین استفاده شوند

رفتارهیدرازین هیدرات

هیدرازین هیدرات ممکن است به صورت یک محلول ساده یا به شکل کاتالیز شده آن استفاده شود.

در عمل نشان می دهد که هیدرازین هیدرات ممکن است در فرآیند پالایش طلا aqua regia استفاده شود.

در بیشتر موارد استفاده ، هیدرازین به عنوان هیدرازین هیدرات در فرمولاسیون با آب تولید می شود.

هیدرازین بی آب ، که به عنوان پیشرانه موشک مورد استفاده قرار می گیرد ، یک ترکیب معدنی مهم است و با دهیدراته کردن هیدرازین هیدرات بدست می آید.

بازار هیدرازین بی آب در اتحادیه اروپا نسبت به بازار هیدرازین هیدرات بسیار کم است.

در سالهای گذشته ، هنگامی که تقاضای بازار جهانی هیدراتین هیدراتین 80،000 – 90،000 تن در سال برآورد شد ، انتظار این بود که تقاضا به طور پیوسته رشد می کند ، در حالی که تقاضا در کشورهای پیشرفته کاهش می یابد ولی تقاضا در کشورهای در حال توسعه ، به ویژه کشورهای آسیایی با سرعت در حال رشد است.

دفتر اجرایی بهداشت و ایمنی انگلیس همچنین استفاده از هیدرازین هیدرات را به عنوان دستگاه پاک کننده اکسیژن در منابع آب دیگ بخار در قدرت تأیید می کند.

کاربرد مشابه:

از هیدرازین هیدرات به عنوان ماده معدنی به جای هیدروکسید سدیم استفاده شده است.

هیدرازین هیدرات یک ماده احیا کننده است که به عنوان مواد دارویی ، سموم دفع آفات ، ماده رنگ کننده ، دمنده و توسعه دهنده عکاسی مورد استفاده قرار می گیرد.

اماکن تولیدی غیر اتحادیه اروپا برای هیدرازین هیدرات در ژاپن واقع شده اند.

روش تهیه هیدرازین هیدرات

·        تبخیر محلولهای هیدرازین هیدرات

·        فرآیند حذف ناخالصی های هیدرازین هیدرات

·        فرآیند آماده سازی هیدرازین هیدرات

·        فرآیند تصفیه محلولهای هیدرازین آبی هیدرات

·        فرآیند تهیه محلولهای غلیظ هیدرازین هیدرات

چگونه هیدرازین را دفع می کنید؟

دفع (براساس پرونده دفع زباله IRPTC) هیدرازین را می توان با رقیق کردن با آب رها کرد تا حداقل یک محلول 40٪ و خنثی سازی بعدی با اسید سولفوریک رقیق تولید شود. محلول حاصل با آب فراوان می تواند داخل فاضلاب تخلیه شود.

هیدراتین هیدراتین برای چه مواردی استفاده می شود؟

هیدراتین هیدراتین (HH) یک مایع بی رنگ ، بخور کننده و روغنی با بوی آمونیاک است. HH به عنوان یک ماده کاهش دهنده ، یک دستگاه پاک کننده اکسیژن در تصفیه آب دیگ مورد استفاده قرار می گیرد ، و به عنوان منبع دارویی – هیدرالازین یک داروی ضد توبولار و همچنین برای مواد شیمیایی کشاورزی و سایر مشتقات هیدرازین است.

هیدرازین چه تأثیراتی بر بدن شما می گذارد؟

قرار گرفتن در معرض هیدرازین می تواند باعث سوزش پوست / درماتیت تماسی و سوزش ، سوزش چشم ، بینی / گلو ، حالت تهوع / استفراغ ، تنگی نفس ، ورم ریوی ، سردرد ، سرگیجه ، افسردگی سیستم عصبی مرکزی ، بی حالی ، کوری موقت ، تشنج و اغما شود.

آیا هیدرازین یک سرطان زا است؟

با توجه به نتایج علمی ، هیدرازین حتی پس از مصرف طول عمر دوزهای مسموم به طور غیرقابل سمیت ، بسیار سرطان زا هستند. بنابراین طبقه بندی هیدرازین به عنوان “سرطان زا” باید مجددا ارزیابی شود.

چرا هیدرازین ناپایدار است؟

هیدرازین یک مایع به شدت سمی و خطرناک ناپایدار است که بوی کمی مانند آمونیاک می دهد احتمالاً به این دلیل که از دو مولکول آمونیاک ساخته شده است.

تولید کننده های اصلی این ترکیب در اروپا و در درجه اول آلمان است. بعد از آن نیز بریتانیا، فرانسه و ایتالیا مهمترین تولیدکنندگان هیدرازین هستند. البته این ماده در آمریکای شمالی (ایالات متحده آمریکا) و آسیا اقیانوسیه (چین) نیز ساخته می شود. در ایران نیز تامین کنندگان، این محصول را وارد و در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهند.شرکت صنعت گستر خورنگان یکی از اصلی ترین فروشندگان هیدرازین هیدرات است و این ماده را در وزن سفارشی به سراسر ایران ارسال می نماید. کافیست با مشاوران ما تماس گرفته و راهنمایی ثبت سفارش را از آنها درخواست نمایید.

معرفی هیدرازین هیدرات 55 درصد:

 

شرکت صنعت گستر خورنگان، فروش هیدرازین هیدرات 55 درصد