کرج عظیمیه گلستان ۲۱م، پلاک ۱۵ واحد ۹

09129534862

info@sgk-co.org

شرکت صنعت گستر خورنگان (سهامی خاص)

هیدرات چیست؟

به طور کلی هیدرازین هیدرات به دسته ای از مواد آلی گفته می شود که با جایگزین کردن یک یا چند اتم هیدروژن به وسیله گروه مواد آلی تولید می گردد.

هیدرات به ماده‌هایی در شیمی معدنی و شیمی آلی می‌گویند که حاوی آب هستند. البته هیدرات‌ها ممکن است در برخی شاخه‌های دیگر شیمی کمی متفاوت‌تر معرفی شوند. در مقابل هیدرات‌ها، «ان‌هیدرات‌ها» هستند، موادی که آب آن‌ها گرفته‌شده است. هیدرات‌ها در شیمی آلی با اضافه کردن آب

هیدرازین هیدرات یا به عبارت دیگر Hydrazine مایعی بی رنگ، روغنی و بخور کننده با بویی همانند آمونیاک است. جالب است بدانید که این ماده شیمیایی به عنوان یک پاک کننده اکسیژن ( در تصفیه آب)، ماده کاهش دهنده در تولید برخی از واکنش های شیمیایی، به عنوان یک منبع دارویی، به عنوان یک حلال بسیار مناسب برای برخی از ترکیبات معدنی و … استفاده می شود.

به طور کلی هیدرازین هیدرات به دسته ای از مواد آلی گفته می شود که با جایگزین کردن یک یا چند اتم هیدروژن به وسیله گروه مواد آلی تولید می گردد. بهتر است بدانید که این ماده به وسیله برخی از میکروارگانیسم ها همانند قارچ ها، باکتری ها و مخمرها به دست می آید.

موضوع مهمی که در رابطه با این ماده شیمیایی لازم است بدانید اینکه این ترکیب شیمیایی همانند آمونیاک یک باز شیمیایی می باشد. ناگفته نماند که 15 برابر در قیاس با آمونیاک ضعیف تر می باشد.

این ماده شیمیایی برای نخستین بار در جنگ جهانی دوم ( به عنوان سوخت موشک) به کار گرفته شد. این ترکیب شیمیایی باعث تجزیه کاتالیزور هیدروژن پراکسید خواهد شد.

جهت اطلاع دقیق ازقیمت هیدرازین هیدرات و دیگر محصولات شیمیایی و پلیمری با مشاوران حرفه ای ما در شرکت صنعت گستر خورنگان در ارتباط باشید.

تولید هیدرازین هیدرات:

مصارف هیدرازین هیدرات

 

هیدرازین هیدرات کاربردهای بسیاری دارد از جمله:

در سوخت موشک و سوخت های ماهواره ایی از هیدرازین بدون آب به دلیل پایداری طولانی مدتی که دارد استفاده می شود.

در آبکاری الکترولس نیکل و استخراج پلوتونیوم از زباله های راکتور هسته ایی برای کاهش نمک و اکسیدهای فلزات به کار می رود.

در صنعت کشاورزی با مواد شیمیایی مانند قارچ کش ها، حشره کش ها، علف کش ها و ضد ویروس ها مخلوط می شود و رشد گیاهان را بهبود می بخشد.

این ماده ی شیمیایی در تولید مواد شیمیایی آلی و صنعت داروسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

در دیگ های صنعتی باعث کنترل PH می شود.

در تولید سموم دفع آفات و قارچ ها به کار می رود.

در صنعت رنگسازی برای رنگ کردن پارچه و در صنعت نساجی استفاده می شود. هیدرازین هیدرات به عنوان یک افزودنی در تولید رنگ‌ها، عامل رنگ‌دهی و عامل اصلاح‌کننده سطح در صنعت رنگ و پوشش‌های صنعتی نیز استفاده می‌شود.

به عنوان یک عامل تثبیت کننده در عکسبرداری و فرآیندهای عکاسی مورد استفاده قرار می گیرد.

در داروسازی و پزشکی از این ماده در تولید داروهایی چون داروهای مخصوص بیماران دیابتی و داروهای آرام بخش استفاده می شود.

در تولید فوم های پلیمری به عنوان یک عامل پف ساز به وفور استفاده می شود.

در صنعت پلاستیک سازی در تولید پلیمریزاسیون استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای این ماده ی شیمیایی این است که در سنتز مواد شیمایی کشاورزی به عنوان واسطه عمل می کند.

جهت کاهش خوردگی تجهیزات نیروگاهی به کار می رود.

فروش هیدرازین هیدرات

جهت خرید هیدرازین هیدرات از شرکت صنعت گستر خورنگان ، عمده فروش مواد شیمیایی، با واحد فروش ما در ارتباط باشید تا از مشاوره قبل از خرید و پشتیبانی همکاران ما برخوردار شوید.

شرکت صنعت گستر خورنگان، فروش هیدرازین هیدرات 55 درصد