026-32507051 021-44037884

توصیف پلی آلومینیوم کلراید

نویسنده: کارشناس شیمی

پلی آلومینیوم کلراید (PAC) بیشتر در صنعت تصفیه آب به عنوان منعقد کننده استفاده می شود. با درجه باز شدن مشخص می شود . هر چه این عدد بیشتر باشد محتوای پلیمر بیشتر است که برابر است با محصول کارآمدتر در شفاف سازی محصولات آب. سایر کاربردهای PAC شامل صنایع نفت و گاز برای پالایش نفت است که در آن محصول به عنوان یک بی‌ثبات‌کننده امولسیون نفت-آب کار می‌کند که عملکرد جداسازی عالی را ارائه می‌دهد. از نظر نفت خام، هر گونه وجود آب برابر است با کاهش ارزش تجاری و هزینه های بالاتر پالایش، بنابراین این محصول برای اطمینان از راندمان بهینه ضروری است. PAC همچنین در تولید دئودورانت ها و محصولات ضد تعریق به عنوان مواد فعالی که اساساً مانعی بر روی پوست ایجاد می کند و به کاهش سطح تعریق کمک می کند، استفاده می شود. درکارخانه کاغذسازی به عنوان  منعقد کننده در خمیر کاغذ  استفاده می شود.

پلی آلومینیوم کلراید یک ماده شیمیایی  بسیار کارآمد در تصفه آب است.این ماده به عنوان یک منعقد کننده برای استخراج و جمع کردن آلاینده ها ، کلوئیدی و مواد معلق  به کار میرود. این عمل منجر به تشکیل لخته (لخته سازی) برای حذف از طریق فیلترها می شود.

محصولات پلی آلومینیوم کلراید برای استفاده در تصفیه آب معمولاً با سطح بازیابی مشخص می شوند. باز سازی غلظت گروه های هیدروکسیل نسبت به یون های آلومینیوم است. هرچه پایه بالاتر باشد، محتوای آلومینیوم کمتر است و در نتیجه عملکرد بالاتری در حذف آلاینده ها خواهد داشت. این میزان کمتر آلومینیوم همچنین به فرآیندی که در آن باقیمانده آلومینیوم تا حد زیادی کاهش می‌یابد سود می‌رساند.

نمایش نظارت این مقاله 0

ثبت نظر شما
نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.